Praca jako wideomodelka: Poradnik

Praca wideomodelki nie wymaga co prawda doświadczenia, tylko kreatywności, ale przecież informacje praktyczne zawsze są w cenie. Na co więc warto zwrócić uwagę i na czym się skupić, by lepiej wypaść, a w konsekwencji zarobić znacznie więcej żywej gotówki?

Pierwsze 10 sekund

O tym, czy nowy gość zostanie na czacie dłużej, decydują pierwsze sekundy. Musisz wykorzystać ten czas mądrze, aby polubił Cię zanim pojawi się moment zawahania.

Strój

Bardzo ważną kwestią jest oczywiście ubiór. Do pracy przed kamerką musisz ubrać się tak, jaką chciałabyś się pokazać mężczyźnie – nie obejdzie się więc bez seksi wdzianka z dekoltem – bądź seksowna, a Twoi goście to docenią.

Ustawienie kamery

Przede wszystkim nie możesz ustawiać jej bez pomysłu. Pamiętaj, że ludzie chcą oglądać Ciebie, a nie Twoje mieszkanie, ale nie bagatelizuj tła – możesz tam umieścić rzeczy, które będą „brały udział w rozmowie” – na przykład pamiątki, o których lubisz opowiadać lub Twoje ulubione książki. Oczywiście mogą się tam znaleźć również innego rodzaju zabawki.

Jakość obrazu

Płynna transmisja obrazu, dobre oświetlenie i stabilne łącze to podstawa. Pamiętaj, że nie jesteś jedyną wideomodelką w sieci, a ludzie potrafią się bardzo szybko zniechęcić nawet niewielkimi drobiazgami.

Reakcja na nowego gościa

W żadnym wypadku nie powinnaś ignorować trafiającej na Twój czat osoby. Uśmiechaj się i udowodnij swoim gościom, że cieszysz się, że spośród wielu dziewczyn wybrali właśnie Ciebie. Spoglądaj w obiektyw kamery, a Twoi rozmówcy będą mieli wrażenie, że patrzysz im w oczy.

Modelka